HP’nin kömürü halkı ısıtmıyor!

HP’nin dün yapılan kurultayında ateşi sönen partiyi üfleyerek canlandırmaya çalışan yeni Genel Başkan Kudret Özersay, “HP kor kömürden yeniden doğacaktır” dedi. O zaman sormak lazım Kudret Hoca’ya… Bu partinin ateşini kim, neden söndürdü? Siz tüm bu olup bitenler yaşanırken nerelerdeydiniz?

HP’nin dün yapılan kurultayında ateşi sönen partiyi üfleyerek canlandırmaya çalışan yeni Genel Başkan Kudret Özersay, “HP kor kömürden yeniden doğacaktır” dedi.
O zaman sormak lazım Kudret Hoca’ya… Bu partinin ateşini kim, neden söndürdü?
Siz tüm bu olup bitenler yaşanırken nerelerdeydiniz?
Kudret Hoca’nın deyimiyle doğrudur. HP’de bir kömür ateşi mevcuttur.
Ancak bu ateş, 3 yıllık iktidar döneminde halkı ısıtmayan bir ateş olmuştur. Sadece bazı menfaat çevrelerinin ateşiyle yanan parti, halkı ısıtmaktan çoktan vazgeçmiştir.
O kömürden kalan külleri de bu halk ilk seçimde sandıkta savurmasını bilir.
Dün tuhaf bir kurultay yaşadı HP.
3 yıllık iktidar ortaklığının ardından adeta bir hafıza kaybıyla kurultaya giden Kudret Özersay, kurtarıcı edasıyla karşılandı.
HP kurultayının sloganı “Adımızda da aklımız da halk var” idi.
Ancak kurultayda konuşulanlar, halkın çoktan unutulduğunun en temel göstergesi gibiydi.
HP’nin hükümette olduğu son üç yıl içinde söz verip hayata geçiremediği bazı şeyler olduğunu ifade eden Özersay, “Ortaklarımızın bize yaptırmadığı işler oldu” dedi.
Allah’tan oldu. Gerek dörtlü koalisyonda, gerek UBP ile koalisyonda inisiyatifin HP’ye geçtiği anda nelerin yaşandığına bizzat tanıklık etti.
174 vatandaşlığın iptalinden tutun da vize ve ikamet tüzüğüne, adaletsiz imar planına kadar HP’nin üç yıllık karnesi kırıklarla doludur.
Hele hele son hükümet krizinde “anahtar partiyiz” edalarıyla hükümet kurma iddiasına bile girişen HP’nin balonu, üç milletvekilinin istifasıyla patlamıştır.
Halkın Partisi’nin, kamu sağlının güçlendirilmesi gerektiğinden gerekli dersleri de çıkardığını ifade eden Özersay, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, HP’nin öncülüğünde yürürlüğe girmiştir” dedi.
İşte burada tepeden tırnağa kadar haklıdır. Hafta sonu yaşadığımız yetki karmaşasının nedeni aslında bizzat bu yasadır.
Kudret Hoca’nın da dediği gibi bu yasanın mimarı kendileridir.
Daha 2 yıllık bir yasayla ilgili “Bu yasanın güncellenmesine de öncülük edeceğiz” diyen Kudret Hoca’ya o halde şunu da sormak hakkımızdır.
İki yıl önce bu yasayı yaparken güncelini yapsaydınız da şu andaki bu yetki karmaşası yaşanmasaydı daha iyi olmaz mıydı Sayın Özersay.
HP’nin yer almış olduğu iki hükümet döneminde de güvenilir bir koalisyon ortağı olduğunu kanıtladığını ifade eden Özersay, herhalde aklımızla alay ediyor.
Özersay bunları bize değil, “Bakan Kurulu’nda hükümette sıkıntı yok” deyip, daha sonra dörtlü koalisyondan çekilirken şok ettiği Tufan Hoca’ya anlatsın.
Ya da Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken bozduğu hükümetin gerekçesini açıklasın.
Kudret Hoca istediği kadar üflesin. Kor kömür sadece kendisini ve yakın çevresini ısıtıyor.
Halk ise tir tir titriyor. Bizden söylemesi…
Bu haber 10951 defa okunmuştur

:

:

:

: