Borsalardaki Ethereum miktarı tarihin en düşük seviyesine geriledi! Anlamı ne?

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarı şimdiye kadarki en düşük seviyelerine gerilerken ETH 2.0 staking yeni bir dönüm noktasına ulaşmaya yaklaştı.

Blockchain analiz sağlayıcısı Glassnode, haftalık içgörü raporunda Ethereum metriklerini araştırdı ve Ethereum fiyatlarındaki son artışın borsalardan yaşanan ETH arzı çıkışı tarafından desteklendiğini belirtti.

Ethereum fiyatı yükselebilir mi?

Ethereum, merkezi kripto borsalarından ayrıldığında, genellikle yükseliş işareti olarak görülür. Varlıklar soğuk cüzdanlara taşınıyor veya daha büyük olasılıkla DeFi’ye yatırılıyor ya da stake ediliyor olabilir. Borsalara büyük girişler olduğunda ise, yatırımcılar tasfiyeye hazırlanmaya başlamış olabileceğinden düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

Glassnode ayrıca, ETH opsiyon piyasalarındaki açık pozisyonun (OI) da son birkaç hafta içinde genişlediğini bildirdi. Türev piyasalarındaki açık pozisyonlar, bu hafta Mayıs ayında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %40 altında 3,9 milyar dolara ulaştı.

Veriler, birçok Ethereum’un artık Lido gibi stake hizmetlerine aktığını gösterdi.

Lido mevduatları yükselmeye devam etti ve geçen hafta toplam stake edilen arzın %12’sine, 815.000 ETH’ye ulaştı. Lido mevduatları 2,44 milyar dolar değerinde ve LDO gün içinde %30 arttı.

ETH 2.0 staking için dönüm noktası

Doğrudan Beacon Chain mevduat sözleşmesine yatırılan ETH miktarı, ETH 2.0 göre yedi milyonun altında. Bu, tüm arzın yaklaşık %6’sını temsil ediyor ve mevcut fiyatlarla 21 milyar dolar değerinde.

Beaconchain, stake edilen ETH miktarını 6,77 milyon bildirdi. Ağda 211.663 doğrulayıcı var ve ETH’de mevcut getiriler yıllık %5,9.

Ethereum fiyatları, bu haberin yazıldığı sırada 3.000 dolara yükseldi. ETH gün içinde %2,5 geriledi ancak son iki haftada %10 ve ay boyunca %64 arttı.
Bu haber 6088 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER