Bitcoin’de 3 ayın zirvesi!

Yaklaşık 3 ayın en yüksek seviyesini gören Bitcoin fiyatları, zirveye yakın seviyelerdeki hareketini sürdürüyor. Analist Yusuf Topçu Bitcoin’de yeni zirvelerin sürpriz olmayacağını değerlendirirken; Kriptomeda Kurucusu Eray Dengiz ise, Bitcoin fiyatlarında 50 bin 500 dolar seviyesinin yükselişin devamı için kritik olduğunu belirtti.

Küresel piyasaların odağında ABD'de perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşma ve Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında delta varyantına ilişkin gelişmeler yer alırken; kripto para birimleri yeni haftaya güçlenerek başladı.

Bitcoin fiyatları, bireysel yatırımcıların ilgisinin yanı sıra kurumsal ilginin de artmasıyla 14 Mayıs tarihinden beri ilk kez 50 bin dolar seviyesini aştı. PayPay Holdings, İngiltere'deki bütün kullanıcılarına bu haftadan itibaren bitcoin ve diğer kripto paralarda alım, satım ve saklama hizmeti sunacağını duyurması da bu yükselişte etkili oldu. Tarihi zirvesinden yaklaşık olarak yüzde 30 oranında uzak olan Bitcoin fiyatlarında, yükselişin devam etmesi ve yeni tarihi zirvelerin görülebileceği tahmin ediliyor.

Kritik seviyeyi aşan Bitcoin, bugün içerisinde en yüksek 50 bin 538 dolar seviyesini, en düşük 48 bin 288 dolar seviyesini görürken; saat 13.20 itibarıyla yüzde 3,44 oranında yükselişle 50 bin 343 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ethereum ise, gün içerisinde en yüksek 3 bin 366 dolar seviyesini görürken, şu sıralarda yüzde 2,19 oranında yükselişle 3 bin 333 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin fiyatları, 14 Nisan tarihinde 64 bin 813 dolar seviyesinin üzerine çıkarak tarihi zirvesini görmüştü. En popüler kripto para birimi zirve sonrası gelen kar satışları, ABD ve Çin gibi bazı ülkelerin kripto paralarla ilgili aldığı olumsuz kararların etkisi ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Tesla araçlarının satın alımında Bitcoin kullanılmasının askıya alınması ile zirveden uzaklaşmış ve 29 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.
Bu haber 6888 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER