DOGE Meraklısı Milyoner gözünü nereye dikti?

Çarşamba günü, HODL Assets adlı bir NFT toplayıcısı, açıklanmayan bir fiyata CoinLinked adlı bir kripto ticaret platformunu satın aldığını duyurdu. Ancak anlaşmanın merkezinde bir kişi var: Mayıs 2020’de CoinLinked’i başlatan ve şimdi Güney Afrika’dan San Francisco’ya taşınacak olan HODL Assets’in COO’su olarak görev yapacak olan Jenny Q. Ta… 25 yaşında milyoner olan Ta, aynı zamanda bir DOGE hayranı ve NFT alanına gözünü dikmiş gibi görünüyor.

Jenny Ta, kripto alanına tamamen giren bir risk sermayedarı

120.000 Twitter takipçisi olan bir risk sermayedarı ve kripto evangelisti olan Ta, Twitter’daki kripto topluluğunda oldukça etkili bir kişilik. Bir Wall Street veteranı ve yatırım firması Titan Securities ve aracı şirket Vantage Investments’ın kurucusu; geçen yıl “bugünün geleneksel pazarlarını dijital para birimleriyle bağlamak için merkezi olmayan bir Blockchain çözümü” olarak adlandırdığı CoinLinked’i piyasaya sürerek tam anlamıyla kriptoya geçti. Şimdiki hedefi ise non-fungible token (NFT) alanı.

Bir NFT toplayıcı platformu olan HODL Assets, dijital koleksiyonlar için bir pazar yeridir. Zaten çok kalabalık bir NFT pazarında Ta, HODL’nin “Blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve NFT’leri herkes için erişilebilir hale getirme niyetiyle modern çağda her şeyin dahil olduğu bir pazarı olmayı” hedeflediğini söylüyor. Yine de, NFT alanındaki büyük planlarına rağmen Ta, son zamanlarda çok özel bir kripto alanında özellikle etkili oldu: Dogecoin.

Wall Street veteranının DOGE merakı

Kriptokoin.com olarak sürekli olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin’in fiyatı, yalnızca Elon Musk’ın tweet’leri değil, çevrim içi topluluğu nedeniyle geçtiğimiz yıl boyunca birden çok kez çarpıcı bir şekilde yükseldi. Ta, kriptoya giriş yolu olarak yeterince “güvenli” ve düşük riskli (yatırımcılar için) olduğuna inandığı için Dogecoin’e yöneldiğini söylüyor. DOGE’un özel olmasının sebebinin, en eğlenceli kripto para birimi olmasında yattığını söylüyor. “Ebeveynlerin Dogecoin satın alarak çocuklarına kripto para birimleri hakkında bilgi vermeleri oldukça basit, tıpkı Mark Cuban’ın yaptığı gibi,” diyor.

Yaklaşan Doge-Ethereum köprüsünden sonra Ta, Dogecoin’in en verimli ve pratik merkezi olmayan kripto olma konumunda olacağını söyledi. Yine de kimsenin kaybetmeyi göze alabileceğinden daha fazla yatırım yapmaması gerektiğini söyledi. HODL’nin COO’su olarak Ta, NFT’leri en sevdiği parayla birleştirmeyi hedefliyor. HODL şu anda NFT toplayıcısı için dört Blockchain kullanıyor: Digibyte, Ethereum, Binance Smart Chain ve Stellar. Ta, Dogecoin’in beşinci bir ağ olarak ekleneceğini söylüyor.
Bu haber 86885 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER