DOGE Balinası Açıkladı: Şimdi Bu Altcoin’den Satın Alacağım!

33 yaşındaki Glauber Contessoto, Şubat ayında tüm birikimlerini, bu yıl değeri yükselen ve bir meme’den ilham alan bir altcoin olan Dogecoin (DOGE)’e yatırdı. Ardından, yaklaşık iki ay sonra, Nisan ayında kâğıt üzerinde Dogecoin milyoneri olduğunu söyledi. Şimdi ise Cardano (ADA) alacağını söylüyor.

DOGE milyonerinin yeni hedefi, popüler altcoin Cardano

Contessoto, CNBC’nin Make It isimli programına verdiği demeçte, şimdi başka bir kripto para birimine “tamamen” girmeyi planladığını söyledi. Sıradaki tercihi, 2017’de piyasaya sürülen ve son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum’un ardından piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi haline gelen Cardano ağı ve altcoin ADA’sı. Dogecoin’ini satma planı olmamasına rağmen, “Şu andan itibaren kazanmaya başlayacağım her bir parça parayla mümkün olduğunca insani bir şekilde Cardano almaya başlayacağım” diyor.

Contessoto, tıpkı Dogecoin’de yaptığı gibi, yatırım yapmaya başlamak için ADA’nın fiyatında bir düşüş olana kadar beklemeyi planladığını söylüyor. Bununla birlikte, birçok finansal uzman, özellikle kripto alanında, tek bir yatırıma girmemeyi tavsiye eder. Kripto para birimi genel olarak çok riskli bir yatırım olabilir ve uzmanlar altcoin’lerin daha da riskli olabileceğini söylüyor.

Cardano, Ethereum’a rakip mi?

Bununla birlikte, Contessoto hem Dogecoin hem de Cardano’da hala yükseliş durumunda. Contessoto, Ethereum Blockchain’inin özgü kripto para birimi olan Ethereum’u satın almadığından, Cardano’yu “bir sonraki en iyi bahis” olarak görüyor. Contessoto gibi Cardano destekçileri, yaratıcısı Charles Hoskinson’ın da Ethereum’un kurucu ortağı olduğu için onu Ethereum’a rakip olarak görüyor. Bununla birlikte, Cardano eleştirmenleri, Ethereum’a ulaşmadan önce ağın alması gereken uzun bir yol olduğunu söylüyor.

Contessoto, Cardano için “henüz erken” olduğunu kabul ederken, “En büyük Cardano destekçisi olacağım. Satın almadan önce büyük bir düşüş yaşamasını bekliyorum,” diyor.
Bu haber 85573 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER