Tatar parayı cebinden mi ödeyecekti?

Cumhurbaşkanı Tatar’ın New York ziyaretinde harcanan parayı diline dolayan bir kesim “2.5 milyon TL harcandı” diyerek popülist bir söyleme imza atıyor.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın New York ziyaretinde harcanan parayı diline dolayan bir kesim “2.5 milyon TL harcandı” diyerek popülist bir söyleme imza atıyor.
Sormak lazım kendilerine… Ne yapacaktı Ersin Tatar?
New York ziyaretinin faturasını kendi cebinden mi ödeyecekti?
Ya da şöyle soralım. Bundan önceki Cumhurbaşkanları ne kadar harcadı bu ziyaretlerde?
Kaç kişiyle gittiler?
Mustafa Akıncı, Derviş Eroğlu, Mehmet Ali Talat ne kadar harcadı?
Tatar, “New York ziyaretinde 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı döneminde harcanan miktarla, bizim harcadığımız miktar arasında fark yoktur” diyerek şu açıklamayı yaptı:
“Bir devlet başkanı bir yere gideceğinde, bunun hesabı yapılır. Ben de minimum düzeyde 6 kişi ile gittim.
4’üncü Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa Akıncı da bir önceki New York temaslarına 10 kişi ile gitmişti. Ben hiçbir zaman böyle bir konuyu Akıncı döneminde dile getirmedim. Çünkü bu bir devlet meselesidir.
Yıllardan beridir kalınan aynı otelde biz de kaldık. Aynı masraflar yapıldı. Aynı biletler kesildi. Benim birkaç gün daha kalma durumum oldu.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine BM Genel Kurulu’ndan önce gerçekleşen Türkevi açılışında orada olmam gerekiyordu. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile 25 Eylül’de görüştüm.
Guterres, tüm temaslar bittikten sonra gayri resmi üçlü yemeğin 27 Eylül’de düzenlenmesini uygun gördü. O bakımdan bizim 2 gün daha orada kalmamız gerekti. Buna rağmen New York’ta Akıncı’nın harcadığı miktarla, bizim harcadığımız miktar arasında fark yoktur.”
Peki bu gerçekler Tatar’ın New York ziyaretinde harcadığı parayı diline dolayan muhalefeti tatmin edecek mi?
Elbette hayır…
Çünkü Cumhurbaşkanlığı makamına geldiği günden beri siyasi saldırı altında olan Tatar, federasyonu savunan kesimlerin şimşeklerini üzerine çekiyor.
Ancak güneş balçıkla sıvanmaz. Halk gerçekleri görüyor. Bizden söylemesi…
Bu haber 8585 defa okunmuştur

:

:

:

: