Siyasileri uyarıyoruz: Halkın da hesabı var!

Üç ay önce Meclis’i kapatamadan apar topar tatile çıkan milletvekilleri, Cuma günü yaptıkları törenin ardından pazartesi günü de Meclis’i açamadı.

Üç ay önce Meclis’i kapatamadan apar topar tatile çıkan milletvekilleri, Cuma günü yaptıkları törenin ardından pazartesi günü de Meclis’i açamadı.
Meclis’te bekleyen bir çok yasa için gözler önümüzdeki hafta Pazartesi yapılacağı söylenen Meclis oturumuna çevrildi.
Ancak bu Meclis’e dair umutlar da giderek tükeniyor.
Öfke artıyor.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, iş dünyasının sözcüsü olarak nisabı sağlamayan milletvekillerine dün Ada TV ekranlarından çağrıda bulundu.
“İktidar ve muhalefet birbirlerini suçlamasın çünkü hepsi suçlu” diyen Turgay Deniz, bir vekilin esas görevinin Meclis oturumuna katılarak yasa geçirmek olduğunu hatırlattı.
Hükümet vekillerinin de, muhalefet vekillerinin de tüm enerjisini seçimlere sakladıklarını söyleyen Turgay Deniz; “Madem ki Meclis’e gitmiyorlar, o zaman hepsi görevinden istifa edip evlerine gitsin. Meclis çalışmayacaksa vekiller neden var? Meclis’e gitmeyen vekillerin istifa etmeleri ve bundan sonraki seçimde de aday olmayacaklarını açıklamaları gerekir” dedi.
Bu sözler yeni yutulur sözler değildir. Meclis’te bulunan milletvekilleri köşe kapmaca oynamayı bırakıp, bu isyanın nedenini anlamaya çalışmalıdır.
Yaşanan ekonomik sıkıntılar sadece orta halli vatandaşı değil, iş dünyasını da vuruyor. Alım gücü düşen vatandaş para harcamaya korkar hale geldi.
İş dünyası ise yaşanan bu ekonomik girdaptan çıkmanın yolunu arıyor.
Turgay Deniz, Ticaret Odası olarak orta vadeli bir ekonomik program hazırladıkların ve önümüzdeki hafta bunu kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı.
Ancak bu programın muhatabı olan Meclis ve ülkeyi yönetenlerin ilgisini çekebilirler mi?
Orası ciddi bir tartışma konusu.
Zira şu an kurultay hesabı, seçim hesabı, seçilme hesabı, oy hesabı, bürokraside yer tutma hesabı gibi bin bir türlü hesap var.
Olmayan tek hesap ise bu ülkenin ekonomik sorunlarıyla ilgili hesaptır.
Ancak uyarıyoruz.
Halk da böyle giderse ilk seçimlerde o hesabın faturasını keser. Bizden söylemesi…Bu haber 8387 defa okunmuştur

:

:

:

: