Fırtınanın içinden geçerken…

UBP öyle bir kurultaya hazırlanıyor ki, bu kurultay uzun yıllar unutulmayacak.

UBP öyle bir kurultaya hazırlanıyor ki, bu kurultay uzun yıllar unutulmayacak. Bugüne kadar hiçbir kurultayda görülmemiş suçlamalar, ağır sözler, partililerin uzun zaman birbirlerinin yüzlerine dahi bakamayacağı bir ortam yaratıyor.
Adaylıktan çekildiğini açıklayan Ersan Saner, genel başkan adaylarından Faiz Sucuoğlu’nu suçlayarak, Sucuoğlu merkezli bir entrikanın kurbanı olduğunu öne sürdü.
Sucuoğlu’nun vidodan haberi olduğunu ve öğrendiği anda yetkililere bildirmeyerek suç işlediğini savunan Saner, tüm UBP’lilerden de hafta sonu yapılacak kurultayda bu faturayı kesmesini istedi.
Bu açıklamalar karşısında bugüne kadar kendisinden görülmeyen bir sertlikle yanıt veren Faiz Sucuoğlu, “Belli ki Ersan Bey bir suçlu arıyor ama onun suçudur. Eğer bir suçlu yaratmak istiyorsa bu kendisidir” dedi.
Kendisine yöneltilen eleştiriyi Saner’e yönlendiren Sucuoğlu, “Ersan Bey neden kendisi polise gitmedi? 1,5 yıldır ilişki yaşadığı konuşuluyor. Bu görüntülerden benden önce kendisini haberi vardır. Ersan Beyin bu olayı çok daha iyi bilmesi gerek” ifadelerini kullandı.
Kurultaya açıkça müdahale çabası olduğunu öne süren Sucuoğlu, Saner’in açıklamalarına atıfta bulunarak 'Dürüst bir baba ve eş olduğu şimdi mi aklına geldi?' diye sordu.
Tüm bu açıklamalar adayların taraftarları arasında da hiç şüphesiz geniş yankı buldu.
Bu saatten sonra UBP kurultay sonrasında tek parça halinde kalabilir mi?
Bu şu andaki en kritik sorudur.
Geçmişte yaşadığı acı tecrübelerin bu konuda UBP’ye yol gösterecek durumda olmadığı da ortada.
Çünkü şu an gerilen sinirlerin, kurultay sonrasında yatışacağına ilişkin de en ufak bir emare görünmüyor.
Ülke hükümetsiz, başbakansız, meclissiz, parasız, inançsız bir vaziyette savruluyor. Ülkenin en büyük partisinde yaşanan travma bu savrulmanın şiddetini daha da artırdı.
Her fırtına dindiğinde hayat yeniden filizlenir, düzen yeniden kurulur, hasarlar onarılır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de şu an fırtınanın dinmesini bekliyor.
Düzenin yeniden sağlanması için ilk şart bu. Fırtınayı dindirecek en önemli etken de halkın kararı yani seçim sandığı olacak.
O yüzden seçim sandığının artık vakit kaybetmeden kurulması gerek. Bizden söylemesi…

Bu haber 8432 defa okunmuştur

:

:

:

: