Yeter artık Türkiye’yi karıştırmayın!

Ülkedeki tüm siyasi krizleri, tüm beceriksizlikleri, tüm başarısızlıkları Türkiye’ye bağlamak, Türkiye şöyle istedi, Türkiye böyle istedi diye yorumlarda bulunmak artık kabak tadı vermeye başladı.

Ülkedeki tüm siyasi krizleri, tüm beceriksizlikleri, tüm başarısızlıkları Türkiye’ye bağlamak, Türkiye şöyle istedi, Türkiye böyle istedi diye yorumlarda bulunmak artık kabak tadı vermeye başladı.
Son mali protokol görüşmeleri için Türkiye’ye yapılan ziyarette de bu net olarak görüldü.
Türkiye burada reformları yapacak bir hükümet istiyor mu? Elbette istiyor.
Ancak o hükümette A kişi değil B kişisi olacak diye bir dayatma asla söz konusu bile değildir.
Ancak birileri Ankara’yı iç siyasetimize malzeme yapmak için büyük çaba harcıyor.
Kendi kişisel menfaati uğruna Türkiye’yi kullanmak için büyük gayret gösteriyor.
Bu şark kurnazlığını artık görmeliyiz.
Yeter artık. Canımıza yetti……
Ülkenin deneyimli siyasetçilerinden Serdar Denktaş, “Uzaktan kumanda yöntemi bizi ancak buraya getirecekti ve getirdi. Vatandaş umarım bu yaşananlardan bir ders çıkartır. Böyle bir rezillik hiç yaşanmadı. Yazıklar olsun” dedi.
Sayın Denktaş’a sormak lazım. Durum böyleyse burada kabahat kimde? Türkiye’de mi? Yoksa Türkiye’yi buradaki siyasete alet eden bizde mi?
Ülke hükümetini arıyor. Cumhurbaşkanı Tatar, yeni hükümetin oluşumu için Meclis’te temsil edilen siyasi partilerle görüşmelerine dün YDP, HP ve DP ile başladı. Bugün sırada CTP ve UBP var.
Vatandaşın derdi büyük…
Bir tarafta elektrik zammında verilen indirim sözünün yerine getirilmesi bekleniyor. Faturalar için son tarih 5 Mayıs…
Diğer yanda eriyen asgari ücretin açlık sınırının üstüne çıkarılması da bir başka dert…
Esnafın küçük işletmelerin derdi ise kapanmadan birkaç ay daha dayanabilmek…
Maliye bu ay maaşları nasıl ödeyecek diye sorarsanız orada da durumlar karışık. Bakalım ne kadar daha borçlanacağız. Daha doğrusu çocuklarımızın geleceğinden çalacağız…
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cumhurbaşkanı Tatar ile yaptığı görüşmenin ardından yaşanan krizin aşılması için üç yol olduğunu söyledi. “Teknokrat hükümet kurulmalı, o olmazsa ikinci ihtimal UBP-CTP hükümetidir. 3. Seçenek ise mevcut hükümetin devamı…”
Arıklı bu sözleriyle aslında muhalefete de hodri meydan çekmiştir.
Hadi bakalım ateşten gömleği giyin, giyemezseniz giyenlerin önünde gölge etmeyin demiştir. Bakalım muhalefet bu hodri meydana nasıl karşılık verecek?
Toplumda karamsarlık giderek yükseliyor. Bu gidişle Tabipler Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut’un da dediği gibi psikiyatrlarımıza çok iş düşecek. Bizden söylemesi…

Bu haber 7658 defa okunmuştur

:

:

:

: