Ada TV’nin çifte gurur günü!

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla bundan tam 48 yıl önce yapılan Kıbrıs Barış Harekatı, o gün bugündür adada barış ve huzurun garantisi oldu.

“Ayşe tatile çıksın” parolasıyla bundan tam 48 yıl önce yapılan Kıbrıs Barış Harekatı, o gün bugündür adada barış ve huzurun garantisi oldu.
Bakmayın şimdi siz Rumların “Türk askerini istemiyoruz” lakırdılarına. Türk askerinin adada sağladığı barış, Rum halkının da güvenliğini sağlamıştır aslında.
20 Temmuz’un bizim için bir önemi daha var kuşkusuz.
Star Kıbrıs’ın kardeş kuruluşu Ada TV, bundan tam 14 yıl önce bugün kuruldu.
“Güçlünün değil, haklının yanındayız” sloganıyla yoluna devam eden Ada TV, Kıbrıs Barış Harekatı’yla aynı gün, yeni yaşını kutlamaktan mutluluk duyuyor.
20 Temmuz 2008 günü şu an Türkiye Cumhurbaşkanı olan ama o dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Ada TV ve Ada FM, tarafsız ve objektif yayıncılık anlayışıyla herkesin beğenisini ve takdirini kazandı.
Dolayısıyla 20 Temmuz, Star Kıbrıs Medya Grubu için çok daha farklı manalar içeriyor.
Cumhurbaşkanı Tatar dün yaptığı tören konuşmasında Barış Harekâtı'nın Kıbrıs Türk halkını aydınlığa ve özgürlüğe, bağımsızlığa kavuşturduğunu belirtti.
Kıbrıs Türk halkının, eşit kurucu ortağı olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti’nden silah zoruyla dışlanırken, adanın yüzde 3’üne tekabül eden gettolarda kuşatma altına alındığını anımsatan Tatar, “Katliamlar, Türk askeri gelmeseydi, halkımızın tümüyle soykırımdan geçirileceğinin de göstergesidir” dedi.
Bu gerçeği aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.
Bugün Star Kıbrıs ve Ada TV ailesi olarak 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı daha bir coşkuyla kutluyor, o harekatta şehit olanları rahmetle anıyoruz. Gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz. Bu vatan onlara çok şey borçlu.
Başbakan Ünal Üstel’in de dediği gibi Kıbrıs Türkünün en asli görevi büyük acılarla ve fedakarlıklarla elde edilen bu vatana sahip çıkarak devletini her daim korumak ve yüceltmek kuşkusuz…
Biz de Star Kıbrıs Medya Grubu olarak çifte bayram yaşadığımız bugünlerde, devlete ve onun kurumlarına sahip çıkmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz.

Bu haber 6792 defa okunmuştur

:

:

:

: