Iron Man Üstel’den ikinci cesur adım

Başbakan Ünal Üstel, yaşanan gelişmeler sonrasında görülen lüzum üzerine Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun Başbakanlığa bağlandığını açıkladı.

Başbakan Ünal Üstel, yaşanan gelişmeler sonrasında görülen lüzum üzerine Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun Başbakanlığa bağlandığını açıkladı.
KIB-TEK’in ülke ekonomisi için en kritik kurumlarından biri olduğuna dikkat çeken Üstel, kurumun doğru, etkin ve ülke ekonomisine olumlu katkı yapacak şekilde, kesintisiz enerji arzının sağlanması için gerekli her türlü çalışmanın Başbakanlık bünyesi altında yapılacağını söylerken, öyle sözler söyledi ki, bu sözler “kabinede yeni bir değişim mi var” sorularını da beraberinde getirdi.
Kurumun son dönemde yaşadığı yakıt krizleriyle ilgili, talimatıyla başlatılan soruşturma ve araştırmaların devam ettiğine işaret eden Üstel, yakıt temininde ihmalin olması ya da görev suistimali ortaya çıkması noktasında hesap sorulacağını vurguladı.
Üstel, “Her ne isterse olsun son dönemde halkımızın mağdur olmasına ve sıkıntı yaşanmasına neden olanlardan hesap soracağım. Elektrik Kurumu’nun etkin, düzgün ve hesap verebilir bir şekilde kesintisiz enerji arzı sağlaması için gerekli her türlü tedbiri alacağız” dedi.
Kısaca bir başka ifadeyle Star Kıbrıs’ın dün attığı “Iron Man liderliği” manşetinde ikinci adım da gerçekleşti.
“Iron Man Ünal Üstel” ilk adımda kamuda maaş kesintileriyle ilgili cesur bir karar vermişti. İkinci adımda da Kıb-Tek’te yaşanan krizi gördü. Mesuliyeti üstüne aldı.
Çünkü bu geminin kaptanı şu an Başbakan Ünal Üstel’dir. Sorumluluk kaptanda olduğu için gemiyi limana güven içinde ulaştırmanın yolunu aramaktadır.
Bu yolu ararken elbette yıllardır ülkenin içinde bulunduğu statüko Başbakan Üstel’in önüne her türlü engeli çıkaracaktır.
İşte “Iron Man liderliği” bu noktada devreye girmelidir. Seçim kaybetmek pahasına bu ülkenin yarınlarını güvence altına alacak cesur kararları vermek zorundadır.
Bu yolda iki kritik adım atan Iron Man Ünal Üstel, geri adım atmadığı takdirde ülke tarihine yazılır. Bizden söylemesi…

Bu haber 6917 defa okunmuştur

:

:

:

: