Başbakan’a düşen görev!..

Star Kıbrıs uyarısını dikkate alan hükümet, İskele’de 20 milyon Euro tutan altyapı yatırımları için faturayı bölgede inşaat yapan müteahhitlere kesti.

Star Kıbrıs uyarısını dikkate alan hükümet, İskele’de 20 milyon Euro tutan altyapı yatırımları için faturayı bölgede inşaat yapan müteahhitlere kesti.
Doğrusu da buydu. Elbette parayı kazanan ödeyecekti. Bu fonla bölgenin altyapısı süratle tamamlanacak.
Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, İskele bölgesinin altyapısı için oluşturulan fonun önemini, “Bu bir ilk” diye vurgularken, şu açıklamayı yaptı: “Atık su arıtma tesisiyle ilgili belediyenin çatısı altında oluşturduğumuz bu fon, süratle kaynağın toplanmasını ve kendi kaynaklarımızla para istemeden sistemin kendi içerisinde çözebileceği bir modelleme olacak. Bunu başarabilip yaygınlaştırırsak, kendi kendimize yetmenin bir nevi kapısını açmış olacağız.”
Ada TV’ye konuk olan bölge milletvekili Yasemin Öztürk ise İskele’nin altyapısını kurtaracak fonun ayrıntılarını, “Satılan her konuttan fona kaynak gidecek” diyerek özetledi.
Ancak UBP İskele Milletvekili Öztürk’ün altını çizdiği bir nokta daha var ki fevkalade önemlidir. İmar Planıyla ilgili hazırlıklardan da söz eden Öztürk, toplantılarda olmadığı için konuyla ilgili fazla bir bilgiye sahip olmadığını aktardı.
Peki imar planıyla ilgili ne pişiriliyor? Bilen var mı?
Şimdilik bölgede iş yapan üç beş müteahhidin Başbakan Ünal Üstel’den özel isteklerinin tartışıldığını kulislerden duyuyoruz.
Peşinen söyleyelim. Bu olmaz.
Uyarıyoruz…
İskele’de imar planı öyle kapalı devre toplantılarıyla değil, toplumun her kesimiyle paylaşılarak ve hepsinden önemlisi bölgede yatırımı olan tüm iş insanları paydaş yapılarak konuşulabilir.
Daha önce kapalı devre hazırlanan imar planlarının sonuçlarını gördük.
Başbakan Ünal Üstel’den beklenen tüm yatırımcıları ayırt etmeden dinlemesi, bölgede atılacak adımların kamuoyu menfaatine uygun bir şekilde ayrımcılık gözetilmeksizin atmasıdır.
Aksi halde İskele’de son 4 yıldır yaşanan kaos devam eder. Baştan Başbakan olmak üzere hükümet edenlerin yaşananlardan ders çıkarması zorunludur. Bizden söylemesi…

Bu haber 6545 defa okunmuştur

:

:

:

: