Boş tartışmaları bırakalım!

Ülke siyaseti ne yazık ki, fındık kabuğunu doldurmayacak faydasız boş tartışmalarla zaman harcıyor. Ada TV’ye konuk olan UBP Milletvekili Yasemin Öztürk de bundan yakınan siyasetçiler arasındaydı.

Ülke siyaseti ne yazık ki, fındık kabuğunu doldurmayacak faydasız boş tartışmalarla zaman harcıyor. Ada TV’ye konuk olan UBP Milletvekili Yasemin Öztürk de bundan yakınan siyasetçiler arasındaydı.
Neredeyse 10 gündür külliye aşağı, külliye yukarı… Memlekette konuşulacak başka sorun yokmuş gibi bunu tartışıyoruz.
Oysa Kıbrıs Türk halkının çocukları yaşanan ekonomik sorunlar karşısında ülkeden ümidini kesip göç ediyor. Umudunu başka ülkelerde arıyor. Peki biz ne yapıyoruz?
Yakın geleceğimizi ilgilendiren bu kadar önemli bir sorun varken, biz boş tartışmalarla günümüzü geçiriyoruz.
Elbette bu tartışmalardan sıyrılmaya çalışıp bu ülkenin gençleri için adım atmaya çalışan isimler de var.
UBP Milletvekili Yasemin Öztürk dün Ada TV ekranlarında gençlere sosyal konut projesi için yasa hazırladığını duyurdu.
Öztürk, ülkede yabancılara mal satışından bir fon oluşturulabileceğini belirterek, “Oluşturulacak bu fondan elde edilecek kaynakla gençlere sosyal konut yapılabilir. İçişleri Bakanlığı ile görüşüyorum. Yasa önerisi olgunlaştıktan sonra Meclis’e sevk edeceğiz” dedi.
Bu yasa sağcı solcu, şucu bucu kim olursa olsun, herkes tarafından desteklenmelidir.
Bakın Türkiye’de yükselen kira fiyatları ve artık ulaşılamayan konut fiyatları karşısında devlet bir sosyal konut projesi geliştirdi.
Böyle bir proje bizim ülkemizde neden yapılmasın?
Hiç evi olmayan insanların öncelikli olduğu böyle bir proje ülkemizde yaşanan bu karamsar havayı dağıtmaz mı?
En azından başlarını sokacak bir evi olan gençler, bu ülkenin geleceğine daha sıkı tutulmaz mı?
Elbette bunun için bir vizyon ve cesaret gerekir.
Ama bizim siyasetimiz ne yazık ki, külliye meselesi gibi boş tartışmalara zaman ayırırken, bu siyasi iradeyi ortaya koyamıyor.
O yüzden UBP İskele Milletvekili Yasemin Öztürk’ün hazırladığı yasa çok önemlidir. Muhalefet de bu yasaya her türlü katkıyı koyup olgunlaşması ve bir an önce hayata geçmesi için elinden geleni yapmalıdır.
Türkiye’de moralleri bir nebze olsun düzelten sosyal konut hamlesi, bizim ülkemizde de gençlerin hayata tutunması için vesile olabilir. Buradan uyaralım. Bizden söylemesi…
Bu haber 6042 defa okunmuştur

:

:

:

: