Türkiye Yüzyılı başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya tarafından da ilgiyle izlenen bir törenin ardından yemin etti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel’in de şahitlik ettiği görkemli törenle “Türkiye Yüzyılı” resmen başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya tarafından da ilgiyle izlenen bir törenin ardından yemin etti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel’in de şahitlik ettiği görkemli törenle “Türkiye Yüzyılı” resmen başladı.
Peki nedir Türkiye Yüzyılı?
Bir cümleyle “büyük ve güçlü Türkiye inşasının hep birlikte tamamlanması” diyebiliriz.
29 Ekim 2023’te Cumhuriyeti 100’üncü yılını kutlayacak anavatanda öyle görülüyor ki Erdoğan, siyasetin eksenini “emek ve eser” üzerine yeniden kuracak.
Geride bırakılan 21 yılda Cumhuriyetimizin ilk asrının eksiklikleri giderildi; ikinci asrın hazırlıkları yapıldı.
Elbette Türkiye Yüzyılı’nda en büyük hedefimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, akil, adil ve hakim bir güç haline getirmek ve en büyük 10 devlet arasına yükseltmek…
Aslında Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi mücadelesi, Mustafa Kemal Atatürk ile başlayan Cumhuriyet projesinin tam merkezinde yer alıyor.
Türkiye’yi iç ve dış vesayetlerden kurtararak küresel bir aktöre dönüştürme vizyonu bu yürüyüşün nihai amacıdır.
Erdoğan’ın “Yeni Kızıl Elma” olarak adlandırdığı Türkiye Yüzyılı, Doğu Akdeniz’de biz Kıbrıslı Türkler açısında da büyük önem arz ediyor.
Zira Türkiye Yüzyılı, bizim de Mavi Vatan içinde hakkımızı hukukumuzu koruyacağımız, geleceğimizi garanti altına alacağımız bir dönemi işaret ediyor.
Tören için Ankara’da bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın tespiti çok önemli.
Ne diyor Tatar?
“Erdoğan’ın seçimi kazanması bizim yeni politikamız açısından da çok önemlidir…”.
Elbette Türkiye Yüzyılı’nın başarıya ulaşması, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de artık görmezden gelinemeyeceği bir dönemi başlatacaktır.
Başta Türk Devletleriyle girilen ilişki ve BM Genel Kurulu’ndan dünyaya yapılan “KKTC’yi tanıyın” çağrısı bu yeni dönemin işaret fişeğidir.
Kısaca Türkiye Yüzyılı, KKTC’nin geleceği için de çok kritik bir virajdır.
Başarılı olursak bize dikilmek istenen gömleği yırtıp atarız.
Aksi halde dünya sahnesinde ancak emperyal güçlerin bize biçeceği rol kadar yer alırız. Bizden söylemesi…

Bu haber 3714 defa okunmuştur

:

:

:

: