Çare erken seçim değil!

Başbakan Ünal Üstel, Ankara ziyaretinde önümüzdeki dönemde yapılacaklara ilişkin hükümetin yol haritasını açıkladı.

Başbakan Ünal Üstel, Ankara ziyaretinde önümüzdeki dönemde yapılacaklara ilişkin hükümetin yol haritasını açıkladı.
Neydi o yol haritası?
Yarım kalan tüm yollar yapılacak. İhtiyaç duyulan yeni okullar yapılacak. Okulların dayanıklı hale gelmeleri için gerekli güçlendirme çalışmaları tamamlanacak. Lefkoşa’ya 500 yataklı hastane yapılacak. Girne Hastanesi ve Güzelyurt Hastaneleri tamamlanacak. Karpaz Bölgesinin sağlık alanında en temel ihtiyaçlarından biri olan Pamuklu’ya bir sağlık merkezi yapılacak. Lapta’ya bir sağlık merkezi yapılacak. Maraş Sosyal Konutlarını bitecek. Türkiye’den çift yönlü kablo ile elektrik enerjisinin getirilmesi projesi başlatılıp dört yıl içinde bitecek.
Burada sözü edilen hizmetlere itirazı olan var mı? Elbette olamaz. Ama koltuk sevdasındaki siyasi rekabetimiz bu projelerin hayatı geçmesi yerine bizi yine bir erken seçime mecbur kılmak istiyor.
23 yılda 19 hükümet eskittik. Bu siyasal istikrarsızlık dünya tarihinde belki de bir rekordur.
Yukarıda sözünü ettiğimiz hizmetler bugüne kadar çoktan yapılmalıydı. Ancak ortalama ömürleri bir bilemedin bir buçuk yıl süren hükümetler bu vaatleri kağıt üzerinde bırakmak zorunda kaldı.
Bu büyük bir hatadır. Siyasetimizin içine düştüğü bu hata, halka da artık bezginlik vermiştir.
Seçimlere katılımı oranı her seçimde bir önceki seçime göre giderek düşüyor.
Son 25 Haziran ara seçimlerinde katılım oranı yüzde 30’un da altında kalarak bize düşünülmesi gereken bir mesaj vermiştir.
¬Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu, “UBP gereken mesajı aldı” diyor. Ama muhalefetin de bu sonuçtan alması gereken mesaj vardır.
Her ne kadar kendi adayları Sami Özuslu seçimi kazandıysa da halkın yüzde 70’ten fazlası sandığa gitmeyerek siyaset kurumuna olan inançsızlıklarını dile getirmiştir.
Bu noktada siyaset kurumu kaybettiği itibarı yeniden kazanmak için kendisine çeki düzen şarttır.
Çare sürekli erken seçim ya da hükümet değişikliği değil, halka vaat edilen projelerin hayata geçirilmesi ve güvenin tekrar kazanılmasıdır. Başka çıkış yolu yoktur. Bizden söylemesi…
Bu haber 3692 defa okunmuştur

:

:

:

: