Katledilen anne ve çocukların çığlığı ABD’yi boğacak

Kendisini dünyanın demokrasi ve insan hakları savunucusu sanan, dünyanın güvenliğini sağlayan ülke imajı peşinde koşan ABD’nin gerçek yüzü yine ortaya çıktı.

Kendisini dünyanın demokrasi ve insan hakları savunucusu sanan, dünyanın güvenliğini sağlayan ülke imajı peşinde koşan ABD’nin gerçek yüzü yine ortaya çıktı.
ABD, BM Güvenlik Konseyi'nde Gazze'de derhal insani ateşkes ilan edilmesini isteyen tasarıyı veto etti. Yani ‘katliama devam’ mesajı vererek İsrail’in sırtını sıvazladı. Üstelik bunu yaptığı gün daha fazla kadın ve çocuğu katletsin diye Gazze’de ateşkesi veto ettiği gün İsrail’e tank mermisi satmayı da ihmal etmedi.
BM Genel Sekreteri, Gazze’de yaşanan vahşetin küresel bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekiyor. Ama ABD’nin BM’deki sözcüsü , “Parmağımızı şıklatır şıklatmaz çatışmayı durduramayız” diye pişkince savunmalar yapıyor.
“Ateşkes ilanı bir sonraki savaşın tohumlarını eker” diye ABD’nin BM sözcüsü açık açık bir halkın yok edilmesi için İsrail’e yol açtı.
Dünya olan biten karşısında şaşkın. Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Gazze'de ateşkes tasarısını tek başına veto etmesinin ardından, Gazze konusunda artık ABD yalnız kaldı' dedi
Gerçekten de ABD’nin gittikçe dünyada yalnızlaştığı bir ortama doğru ilerliyoruz. Öyle ki her konuda ABD’ye tam destek veren İngiltere bile BM’de ateşkes çağrısını veto edemedi. Sadece çekimser kaldı.
ABD yönetimi, çocuk yaşlı, kadın erkek nereyse tüm Filistin halkını katletmek için gözünü karartan İsrail yönetimine verdiği desteğin hesabını bırakın Müslüman ülkelere veya dünya halkına, kendi vatandaşlarına bile veremeyecek.
Yaşananların kendi kamuoylarında Müslüman nüfusu harekete geçirmesinden o kadar korkuyorlar ki Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki’nin Washington ziyaretinde “susma” yasağı getirdiler.
Hani siz özgürlükler ülkesiydiniz? Hani siz düşünce hürriyeti dahi tüm hürriyetlerin vatanıydınız…
Gazze’de susturulmak, boğulmak isteyen, katledilen anneler, hayatta kalmak isteyen çocuklar adına isyan ediyoruz.
Lanet olsun sana Amerika… Katledilen anne ve çocukların çığlığı ABD’yi boğacak.
Bu yaşananları ne tarih, ne de insanlık asla affetmeyecek. Bizden söylemesi…
Bu haber 1770 defa okunmuştur

:

:

:

: