İyi tatiller!

Meclis maratonu tam gaz devam ediyor.

Meclis maratonu tam gaz devam ediyor.
22 Aralık’ta bitecek bütçe görüşmeleri sonrasında 25-26 Aralık 2023 ile 2 Ocak’ta 2024 tarihli Genel Kurul birleşimlerini erteleyen Yüce Meclisimiz, oy birliğiyle tatil kararı aldı. Bir sonraki birleşim tarihi 8 Ocak 2024 olacak.
Bütçe görüşmelerinde 10 gün boyunca harıl harıl çalışacak sayın vekillerimiz mesai alamadıklarından olsa gerek kendilerini oy birliğiyle uzun bir tatille ödüllendirdi.
Malum… Bünye böyle uzun mesaileri Kıbrıs’ta kolay kolay kabul etmiyor.
Hemen hemen hiçbir konuda anlaşamayan iktidar ve muhalefet milletvekilleri, söz konusu uzun bir yılbaşı tatili olunca uzlaşıverdi.
Bu kararı gören de sanır ki 2023’te Meclisimiz öyle bir performans sergiledi ki ülkenin bütün sorunları, yasal gereksinimleri çözüldü.
Çalışmaktan başı dönen parlamentomuz bu uzun tatili kendine hak gördü.
Sayın vekillerimiz öyle görünüyor ki senenin yorgunluğunu 15-16 günlük yurtdışı tatillerinde atacak.
Yazık…
Bu ülkede kamuda daha fazla çalışmayı, tatil günlerini azaltmayı, daha verimli olmayı dileyen kesimler, bu ballı tatil hakkında acaba ne diyecek?
365 günün neredeyse yarıya yakınında tatil yapan Kıbrıs Türk halkına örnek olması gereken Yüce Meclis bu performansıyla nasıl örnek olacak?
Şu anda Meclis’te geçirilmesi için bekleyen, hatta gündemde sıra bulamayan pek çok hayati yasa var.
Üstelik bu yasaların büyük çoğunluğu vatandaşın günlük yaşamı içinde hayati derecede önemli.
Yaşanan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen dar gelirliler, ülkeyi yönetmesi için meclise gönderdiğimiz vekillerden bir çözüm bekliyor.
Ancak çoğu zaman yıl içinde nisabı sağlamakta bile güçlük çeken vekillerimiz, iktidar muhalefet ayırt etmeksizin uzun yılbaşı tatili için fikir birliğine varıyorlar.
Ne diyelim.
İyi tatiller.
Başka söze gerek yok.
Bizden söylemesi…


Bu haber 1811 defa okunmuştur

:

:

:

: