KKTC’DE EMLAK SEKTÖRÜ BİTİRİLDİ

Ada TV’ye konuk olan Avukat Münür Doratlı, yabancılara mülk satışında getirilen sınırlamalara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu:

Ada TV’ye konuk olan Avukat Münür Doratlı, yabancılara mülk satışında getirilen sınırlamalara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu:

TAPU DAİRELEDİNDE KAOS YAŞANIYOR

Yabancılara taşınmaz mal satışında yapılan değişikliklerle emlak sektöründe yükselen krize işaret eden Avukat Münür Doratlı, “Yapılan manasız düzenlemelerle KKTC’de yap-sat bitiriliyor. Bu yasa süratle düzeltilmeli. Bu yapılmazsa kaçan yatırımcıyı ikna etmek imkansız hale gelir” dedi. Şu anda yaşanan kaosla sektörde tam bir panik yaşandığını ifade eden Doratlı, “Tapu dairelerinde tam bir keşmekeş yaşanıyor. Devlet 6 ayda gelir elde edeceğim derken kaosa neden oldu. Çünkü kimse nasıl işlem yapılacağını bilmiyor. Hisse koçanlı satışları nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Geriye dönük yapılacak mı bilinmiyor. Yap –sat olayını bitirdiler. Türkiye’den gelen ciddi firmalar da vardı. Onların çoğu bu yasayla vazgeçti” ifadelerini kullandı.

RUMLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜK

Güney’e geçerken tutuklanan İsrail asıllı KKTC vatandaşı Simon Aykut’un tutuklanmasını da değerlendiren Avukat Münür Doratlı, şunları söyledi: “Daha önce bazı denemeler yapılmıştır. Bu tutuklamadan bir sonuç alabileceklerini düşünmüyorum. Amaç yatırımcıyı korkutup bu ülkeden kaçırmak, bir algı oluşturmaktı. Rum baktı ki Kıbrıs Avrupalıya İngiliz’e İskandinav’a mal satıyor harekete geçti. Gelin benden alın demek için bu hamleyi yaptı. Biz zaten yatırımcıyı buradan kaçırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Rum da bir bahane arıyordu zaten. O yüzden bu tutuklamayı yaptılar. Yatırımcı şu anda buradan kaçıp Güney’e gidiyor. Biz de ne yazık ki çıkardığımız yasalarla Rumların ekmeğine yağ sürüyoruz…”
Bu haber 225 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER