SUP İZMİR’DEN KIBRIS ÇIKARMASI

Bayram tatilinde Supyogacyprus ve Supizmir KKTC’de bir araya geldi, iki ülkenin eğitmenleri Arzu(KKTC) ve Ali hoca(Türkiye) “Kıbrıs ve Türk tarafını birbirine daha yakın tutacak etkinlikler planlayacağız.” diyerek ortak mesaj verdiler.

Bayram tatilinde Supyogacyprus ve Supizmir KKTC’de bir araya geldi, iki ülkenin eğitmenleri Arzu(KKTC) ve Ali hoca(Türkiye) “Kıbrıs ve Türk tarafını birbirine daha yakın tutacak etkinlikler planlayacağız.” diyerek ortak mesaj verdiler.

Supyogacyprus kurucu eğitmeni Arzu Karakoç’a ulaşan Sup İzmir üyeleri adaya çıkarma yaptı. Eğitmen Arzu Karakoç “Sup İzmir üyelerini KKTC’de misafir etmekten ve onlarla küreklemekten çok mutlu olduklarını iletti. Stand Up Paddleboard un birleştirici olduğunu kaydeden Eğitmen Arzu Karakoç Türkiye den çeşitli illerin sup gruplarıyla iletişim halindeyiz. Bu sporu herkese duyurmayı ve anavatanımız daki çeşitli şehirlerden Sup ekipleri ile bir araya gelmeyi çok istiyoruz, bizde Sup İzmir ekibini burada ağırlamaktan memnuniyet duyduk. İzmir'e gidip onları ziyaret edeceğiz. Türkiye'deki diğer şehirlerdeki sup ekiplerini de Kıbrıs'a davet ediyoruz” dedi.

Sup İzmir kurucusu Ali Bahçeci ise, “Kıbrıs bizim için milli ve manevi olarak çok önemlidir. Aynı zamanda Stand up Paddle kısa ismi ile Sup sporun birleştirici özelliğini kullanarak tüm Türkiye’deki ve Kıbrıs’ta bulunan arkadaşlarımızı bir araya toplamada bizlere yardımcı oluyor. Farklı bir faaliyet yaparak Kıbrıs’taki arkadaşlarımıza bayram tatilinde misafir olduk. Harika bir tatil geçirerek Kıbrıs’ın mükemmel doğasında sup yaptık. Güzel ev sahipliği için Supyogacyprus’a çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemlerde Kıbrıs ve Türk tarafını birbirine daha yakın tutacak etkinlikler planlayacağız. Supizmir ailesi olarak Supyogacyprus ekibine ve Kıbrıs halkına teşekkür Eder saygılarımızı sunarız. İzmir’de sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.” dedi.


Sup İzmir öğrencilerinden Elvan’da şunları kaydetti.

“İzmir de bizi sup ile tanıştıran ,sevdiren Ali hocamız sayesinde bu sporu keyifle yapıyoruz, Kıbrıs'ta bu spora gönül veren Arzu hocamız ile tanışmak ve birlikte bu deneyimi yaşamak çok keyifliydi ,denizi seven herkesin bu sporu deneyimlemesi en büyük temennimiz” dedi.


Sup İzmir üyelerinden Meltem ise “Kıbrıs’ta olmak özgür olduğunu hissettiriyor. Bu özgürlüğü suyun üzerinde sup yaparak deneyimlemek ise muazzam keyif verici.” diye konuştu.

Supyogacyprus eğitmenlerinden Aykut Korkmaz ise şunları ifade etti. “SUP sporu bizi birleştiren, İzmirden ve daha birçok yerden dostlar edinmemizi sağlayan bütünleştirici bir spor. İzmir’den dostlarımızla kürek çekmek çok keyifliydi. KKTC’de bu sporu denemeyen ve yüzme bilen tüm kişileri de aramıza, bu güzel enerjiyi paylaşmaya davet ediyoruz.” dedi.
Bu haber 3313 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER