20 TEMMUZ ÖNCESİNDE ANKARA’YA KRİTİK ZİYARET

Erdoğan’ın 20 Temmuz ziyareti öncesi Ankara’da temaslarda bulunan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Fikri Toros, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile görüştü. Erhürman’ın bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile de görüşeceği açıklandı…

Erdoğan’ın 20 Temmuz ziyareti öncesi Ankara’da temaslarda bulunan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Fikri Toros, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile görüştü. Erhürman’ın bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile de görüşeceği açıklandı…

AK PARTİ VE CHP İLE ÖNEMLİ TEMASLAR

20 Temmuz’da Ada’ya gelecek TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’te yapacağı konuşmaya CTP milletvekillerinin katılıp katılmayacağı hala tartışılırken, Genel Başkan Tufan Erhürman, partinin Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros ile Ankara’ya kritik bir ziyarette bulundu. Erhürman ve Toros, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile bir araya geldi. Görüşmede Erdoğan’ın 20 Temmuz’da adaya yapacağı ziyaretin de gündeme geldiği öğrenildi. Erhürman ve Toros’un bugün Erdoğan ile birlikte adaya gelmesi beklenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i de ziyaret edeceği açıklandı.

KUTLAY ERK: RET VE İNKAR POLİTİKASI YANLIŞ

Ada TV’ye konuk olan CTP’nin kıdemli isimi Kutlay Erk, Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin şunları söyledi: “CTP üç yıl önce yaptığı hatayı tekrarlamamalı. Boykotlarla bir şey çözülemez. Hatta o boykota neden olan sıkıntıyı daha da fazla artırır. CTP’nin 3 yıl önce aldığı kararı yine alacağını düşünmüyorum. Tufan Erhürman bugün Fikri Toros ile Ankara’da AK Parti Genel Başkan Vekili ile görüştü. Bunlar aslında geçen üç yıl öncesinde yaşadığımız deneyimin sonuçlarıdır. Ret ve inkar politikasıyla bir yere varılamaz. Bu hem Türkiye için hem de KKTC’deki tüm siyasi partiler için geçerlidir.”

CUMHURBAŞKANLIĞINA HAZIRLIK YAPILIYOR

“Bu görüşmelerin Tufan Erhürman’ın Cumhurbaşkanı adaylığına hazırlık olduğu” şeklindeki değerlendirmeye de yanıt veren Kutlay Erk, “Olmasaydı da bu görüşme yapılmalıydı ama evet ona da hazırlanıyor” yanıtını verdi. “Yapılması gereken diplomasiyi çalıştırmaktır” diyen Kutlay Erk, radikal soldan gelen “Değil tokalaşmak yüzüne bile bakmayız” tepkilerinin de abartılı olduğunu söyledi. Kutlay Erk, “Burnunuzun önünü görmeden bu sözleri söylemezsiniz. Bu ülkede Başbakan olduğunuzda, Cumhurbaşkanı olduğunuzda, Kıbrıs meselesini görüşürken masada beş taraf var. Beş taraftan biri yüzüne bile bakmayız dediğiniz liderdir. Öyle bir masaya nasıl oturacaksınız” diye sordu.
Bu haber 251 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER