BU HÜKÜMET ÖĞRENCİ OLSA OKULDAN ATILIRDI!

Ada TV’ye konuk olan CTP Lefke Milletvekili Salahi Şahiner, Meclis’te yaptığı konuşmaya değinerek hükümeti eleştirdi:

Ada TV’ye konuk olan CTP Lefke Milletvekili Salahi Şahiner, Meclis’te yaptığı konuşmaya değinerek hükümeti eleştirdi:

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, Ada TV’de Ramazan Adnan’ın sorularını yanıtlarken, Meclis Genel Kurulu’nda dün yaptığı konuşmaya değindi. Meclis’te “Hükümetin Yıl Sonu Karnesi” başlığıyla bir konuşma yaptığını ifade eden Şahiner, “Öğrenci olsaydı bu yıl hükümete karne bile verilemezdi. Çünkü işlediği disiplin suçları nedeniyle okuldan atılırdı” dedi.
Yasama yılı sonunda hükümetin yıl sonu karnesine bakmak istediğini kaydeden Şahiner, ekonominin dipte olduğunu söyledi. Şahiner, alım gücünün hiç olmadığı kadar yerlerde olduğunu, üretimin durduğunu ve piyasada denetim yapılmadığını ifade etti ve Hükümeti “belli başlı sermaye gruplarına çıkar sağlamakla” suçladı.
Tarım konusunda ise üreticinin tedirgin olduğunu anlatan Şahiner, yeşillenme hastalığının ülkede tespit edilmediğini, buna rağmen yapılan uygulama ile narenciye bahçelerinin kuruma ve betona dönme riskiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu. Şahiner, harnup konusunda Tarım Bakanlığı’nın sessizliğini koruduğu eleştirisini de yaptı.
Eğitimde “rezillikler” yaşandığını söyleyen Şahiner, depreme dayanıklılık konusunda hiçbir ilerleme görünmediğini belirtti. Şahiner, yükseköğrenimde yaşanan “rezilliklerden” dolayı öğrenci sayısının düşmesi halinde ise bu sektörden beslenen sektörlerin zora gireceğini kaydetti.
Enerji konusuna da değinen Şahiner, “Enerji konusu hata kaldırmaz.” diyerek, Kıb-Tek’e yatırım yapılmamasını eleştirdi. “Kıb-Tek’e yatırım yapılmış olsaydı ve AKSA olmadan AKSA’nın makineleri ile de üretim yapılsaydı faturalar yarı yarıya düşerdi.” diyen Şahiner, yapılanı halka ihanet olarak değerlendirdi.
Salahi Şahiner, Kalecik 3 Sözleşmesi’ni ise “1 milyar dolar AKSA’ya akıtmak için imzalanmış bir sözleşme” olarak niteledi.
Yolların da kötü durumda olduğunu kaydeden Şahiner, kazalarda sürücü hatalarının yanı sıra yolların durumunun da etkili olabildiğini söyledi.
Hükümet seslenen Şahiner, “Öğrenci olsaydınız bu yıl size karne bile verilemezdi. Çünkü işlediğiniz disiplin suçları nedeniyle okuldan atılacaktınız.” ifadelerini kullandı.
Bu haber 136 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER